Panthenol gel

Čas od času si každý přivodí nějaké zranění. Mně připadá, že já je doslova přitahuji. Minulý týden jsem žehlila prádlo a při skládání košile jsem si opřela ruku o žehlící plochu. Asi si nechám vystavit patent na nešikovnost! 

Ale teď zpátky k věci. Spálenina je velmi nepříjemná věc zvláště v létě, kdy se vaše pokožka opaluje. Zraněná kůže se totiž neopálí. Pokud máte zranění rozsáhlejší, budete muset používat obvazy nebo různé náplasti. V takovém případě neváhejte kontaktovat lékaře. Jestli se jedná o méně závažné zranění, můžete nechat spáleninu na vzduchu a pouze podpořit regeneraci pokožky různými gely nebo krémy.

Neopálená kůže ovšem je to nejmenší. V horším případě vám můžou zůstat na těle nevzhledné jizvy, které jdou odstranit pouze laserem. A co si budeme povídat, spáleniny velmi rády za sebou zanechávají jizvy. Zkušenost mám z loňského léta, kdy jsem se při vaření spálila o troubu. Jizvu mám na ruce velkou cca 2,5 cm. Plánuji si ji nechat po létě odstranit. V minulosti jsem si nechávala odstranit laserem jizvičku na nose, která ovšem nebyla vystouplá, ale prohloublá. Také jizvy nejdou laserem odstranit úplně, pouze se obrousí okolí jizvičky tak, aby nebyla tolik výrazná.   

Hned jak jsem si zranění přivodila, běžela jsem k internetu nají nějaký přípravek, který by mi spáleninu vyléčil a mně nezůstala žádná jizva. Zrovna byla neděle, takže jsem se musela pořádně projít, než jsem našla lékárnu, která měla otevřeno. Poradila jsem se s lékárnici, která mi doporučila Panthenol gel. Obsahuje aloe vera, měsíček lékařský a vitaminy A, D, E, F. Tento gel stál 115 Kč a myslím, že ho seženete v úplně každé lékárně.

 panthenol

Balení má 125 ml, nejedná se tedy o žádnou malou mastičku. Proč se prodává v tak velkém balení mi bylo záhadou. Na spáleninu jsem očekávala minitubičku se zapáchajícím obsahem. Záhadu jsem rozluštila hned, co jsem otočila balení. Tento gel se používá totiž na větší plochy těla při podráždění pokožky například po opalování, pobytu v soláriu anebo v chlorované vodě. Abych to shrnula - gel se používá na manší spáleniny pokožky všeho původu. 

gel

Původně jsem si nebyla jistá, jestli mi gel pomůže. Přecijenom spálenina od sluníčka je něco jiného než spálenina od žehličky. Nicméně jsem se rozhodla Panthenolu důvěřovat a snad jsem udělala dobře. Zatím ještě nemám zranění vyléčené, proto vám nemůžu říct, jestli mi nějaká jizva po něm zbyla. Nicméně se mi hojí dobře, nechávám spáleninu volně na vzduchu a už se mi tvoří strup. 

gel

Zarazilo mě, že na krabičce ani na na tubě není napsáno, jak často by se měl krém používat. Protože o žádnou jizvu nestojím a rozhodla jsem se aktivně bojovat proti jejímu vzniku, potírám místo gelem minimálně 5x denně.

sožení

Co gel vlastně slibuje:

1. Příjemně chladí. 

Ano, souhlasím. Kromě toho, že gel chladí, tak i příjemně voní. 

2. Regeneruje a aktivně hydratuje podrážděnou pokožku.

Zdá se mi, že opravdu se kůže díky němu rychleji hojí. Hydrataci můžu potvrdit, nicméně bych tento krém nepoužívala jen kvůli hydrataci. 

3. Dobře se nanáší.

Ano, gel je velmi lehký a bezbarvý.

4. Vhodné i pro citlivou pokožku.

Určitě. Já sama citlivou pokožku mám a gel snáším dobře.

Gel bych doporučila hlavně pro sluncem spálenou pokožku. Jestli mi pomůže i pro spáleninu žehličkou, uvidíme. Na několika diskusích jsem se dočetla, že ženy používají Panthenol při různých spáleninách, které si přivodí elektrickými spotřebiči. Tak se necháme překvapit. Na závěr ještě připojuji fotografii zranění. Příští týden se můžete těšit na fotku, kde už (snad) nebude po spálenině ani památky.

Počet hvězdiček si tedy necháme na příští týden, aby hodnocení bylo objektivní. 

Navštivte také

Doména www.linkaprotibolesti.cz

Pagerank: 0

S-rank: 2

Návštěvnost: Doposud 54996 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.linkaprotibolesti.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář